State Championships
All Ohio

  Black River

  Trevor Gray        All Ohio 2nd Team Football    2001
  Jeremy Linden      All Ohio 1st Team Football    1999
  Richard Jackson    All Ohio 2nd Team Basketball  1998
  Kevin Hadlock      All Ohio 1st Team Football    1997
  Zack Kaya          All Ohio 2nd Team Football    1996
  Jason Morrison     All Ohio 2nd Team Football    1994
  Jason Riddle       All Ohio 1st Team Football    1990
  Jim Addington      All Ohio 2nd Team Football    1989
  Craig Clifford     All Ohio 2nd Team Football    1989
  Dave Darlak        112 Pound Wrestling Champion  1985
  Larry Ensign       All Ohio 2nd Team Football    1985
  Dave Savick        All Ohio 1st Team Football    1985
  Trent Simonson     All Ohio 2nd Team Football    1981
  Jim Clifford       All Ohio 2nd Team Football    1980
  Alan Young         All Ohio 3rd Team Football    1979
  Ohio Class A Football Poll Champion              1977
  Dan Gray           All Ohio 1st Team Football    1977
  Everett Harlong    All Ohio 2nd Team Football    1976
  Roger Moutoux      Boys State Mile Champion      1971

  Crestview

  Kylie Ringler      All Ohio 1st Team Softball    2021
  Autumn Bailey      All Ohio 2nd Team Softball    2021
  Ross Kuhn          Boys State Champ 800M         2021
  Kenedi Goon        All Ohio 3rd Team Baskeball   2021
  Ross Kuhn          All Ohio 1st Team Football    2020
  Evan Hamilton      All Ohio 1st Team Football    2020
  Kenedi Goon        All Ohio 1st Team Volleyball  2020
  Caden Hill         All Ohio 1st Team Football    2019
  Will Bolin         All Ohio 3rd Team Football    2019
  Kenedi Goon        All Ohio 3rd Team Volleyball  2019
  Natalie Restille   All Ohio 2nd Team Volleyball  2018
  Kennedy Hickey     All Ohio 1st Team Softball    2018
  Natalie Restille   All Ohio 3rd Team Volleyball  2017
  Renee Stimpert     All Ohio 1st Team Basketball  2016
  Renee Stimpert     All Ohio 1st Team Basketball  2015
  Tyler Brown        All Ohio 2nd Team Baseball    2014
  Ohio Division III State Golf Champion            2012
  Mason Minnich      All Ohio 1st Team Football    2011
  Abe Thompson       All Ohio 2nd Team Football    2009
  Jim Holliday       All Ohio 3rd Team Football    2009
  Tyler Haubiel      All Ohio 2nd Team Baseball    2009
  Ethan Bernhard     All Ohio 2nd Team Baseball    2009
  Ethan Bernhard     All Ohio 2nd Team Football    2008
  Tyler Haubiel      All Ohio 2nd Team Baseball    2008
  Hunter Reed        171 Pound Wrestling Champion  2007
  Hunter Reed        All Ohio 2nd Team Football    2006
  Andrea Bader       Girls State 200M Champion     2005
  Ryan O'Dell        All Ohio 2nd Team Football    2004
  Dan Haubel         All Ohio 2nd Team Football    2003
  Andrew Gribben     All Ohio 2nd Team Baseball    2003
  Josh Stuart        All Ohio 1st Team Football    2001
  Andrew Gribben     All Ohio 1st Team Football    2001
  Josh Barker        All Ohio 2nd Team Football    2001
  Matt Workman       All Ohio 1st Team Football    2000
  Jarrod Barber      All Ohio 2nd Team Football    2000
  Mike Vipperman     All Ohio 1st Team Basketball  2000
  Jim Smeltzer       All Ohio 1st Team Football    1998
  Gabe McKean        All Ohio 2nd Team Football    1998
  Ron Burgess        All Ohio 1st Team Football    1997
  Shiva Davis        All Ohio 1st Team Softball    1996
  Janae Davis        All Ohio 2nd Team Volleyball  1995
  Allen Wheeler      All Ohio 2nd Team Football    1986
  Ron Bernhard       All Ohio 2nd Team Football    1983

  Edison

  Ernie Slone        167 Pound Wrestling Champion  1985
  Cindy Woods        1,600 Meter State Champion    1984
  Tim Cox            All Ohio 1st Team Football    1983
  Dan Frederick      All Ohio 2nd Team Football    1982
  Glenn Shupe        All Ohio 2nd Team Football    1981
  Glenn Shupe        All Ohio 1st Team Football    1980

  Mapleton

  Drew Roberts      Boys State 3,200M Champion    2019
  Logan Pharmer     All Ohio 1st Team Football    2018
  Ethan Hartley     All Ohio 1st Team Football    2018
  Travis DuBois     All Ohio 2nd Team Football    2018
  Adam Shadd        All Ohio 3rd Team Football    2018
  Kaleb Ambrose     All Ohio 1st Team Football    2017
  Logan Pharmer     All Ohio 2nd Team Football    2016
  Garrett Dudte     All Ohio 1st Team Football    2014
  Travis Pickering  All Ohio 1st Team Football    2014
  Zack Koenig       All Ohio 1st Team Football    2014
  Travis Pickering  All Ohio 1st Team Football    2013
  Connor Black      All Ohio 3rd Team Football    2012
  Cameron Brant     All Ohio 2nd Team Football    2007
  Marcus Gordon     145 Pound Wrestling Champion  2002
  Marcus Gordon     145 Pound Wrestling Champion  2001
  Corey Kline       140 Pound Wrestling Champion  1995
  Corey Kline       135 Pound Wrestling Champion  1994
  Justin Kerr       152 Pound Wrestling Champion  1994
  Dave Rohr         138 Pound Wrestling Champion  1982
  Pete Murtaugh     Boys State Mile Champion      1975
  Pete Murtaugh     Boys State XC Champion        1974
  Joey Collins      185 Pound Wrestling Champion  1974
  Joe Collins       All Ohio 2nd Team Football    1973
  Jim Reynolds      All Ohio 1st Team Football    1969

  Milan

  Larry Houser      All Ohio 1st Team Football    1964

  Monroeville

  Graisyn Yoder     All Ohio 1st Team Volleyball  2021
  Hannah Lyons      All Ohio 2nd Team Volleyball  2021
  Kylee Brooks      All Ohio 1st Team Volleyball  2020
  Hannah Lyons      All Ohio 1st Team Volleyball  2020
  Camryn Hedrick    All Ohio 1st Team Volleyball  2019
  Kylee Brooks      All Ohio 2nd Team Volleyball  2019
  Carley Helmstetter All Ohio 1st Team Softball   2019
  Stacia Stieber    All Ohio 1st Team Volleyball  2018
  Ashlyn Tommas     All Ohio 1st Team Softball    2018
  Carley Helmstetter All Ohio 1st Team Softball   2018
  Ryan Watt         All Ohio 2nd Team Football    2017
  Hogan Scheid      All Ohio 3rd Team Football    2017
  Stacia Stieber    All Ohio 3rd Team Volleyball  2017
  Rhett Roeder      All Ohio 2nd Team Football    2016
  Conar Burns       All Ohio 2nd Team Football    2016
  Blake Anderson    All Ohio 2nd Team Football    2015
  Breanna Kramer    All Ohio 1st Team Volleyball  2015
  Haley Kramer      All Ohio 2nd Team Volleyball  2015
  Breanna Kramer    All Ohio 1st Team Volleyball  2014
  Breanna Kramer    All Ohio 2nd Team Volleyball  2013
  Quinn Schafer     All Ohio 3rd Team Volleyball  2013
  Hunter Steiber    135 Pound Wrestling Champion  2011
  Cam Tessari       140 Pound Wrestling Champion  2011
  Chris Phillips    171 Pound Wrestling Champion  2011
  Jamie Kluding     All Ohio 2nd Team Volleyball  2011
  Jeremy Krill      All Ohio 3rd Team Football    2010
  Ohio Division III State Wrestling Champion      2010
  Hunter Steiber    119 Pound Wrestling Champion  2010
  Logan Steiber     125 Pound Wrestling Champion  2010
  Cam Tessari       140 Pound Wrestling Champion  2010
  Chris Phillips    171 Pound Wrestling Champion  2010
  Hunter Stieber    119 Pound Wrestling Champion  2009
  Logan Steiber     125 Pound Wrestling Champion  2009
  Cam Tessari       130 Pound Wrestling Champion  2009
  Chris Phillips    171 Pound Wrestling Champion  2009
  Hunter Steiber    103 Pound Wrestling Champion  2008
  Cam Tessari       112 Pound Wrestling Champion  2008
  Logan Steiber     119 Pound Wrestling Champion  2008
  Chris Phillips    171 Pound Wrestling Champion  2008
  Logan Steiber     103 Pound Wrestling Champion  2007
  Hunter Reed       171 Pound Wrestling Champion  2007
  Kyle Martin       All Ohio 2nd Team Football    2006
  Andy Dahm         All Ohio 1st Team Football    2005
  Andy Dahm         All Ohio 1st Team Football    2004
  T.J. Mahl         All Ohio 1st Team Football    2004
  Josh Perry        All Ohio 2nd Team Football    2003
  Josh Perry        All Ohio 1st Team Football    2002
  Eric Mahl         All Ohio 1st Team Football    2000
  Brad Clark        All Ohio 1st Team Football    1999
  Scott Benfer      All Ohio 2nd Team Football    1997
  Don Lyons         All Ohio 2nd Team Football    1986
  Brett Colohan     All Ohio 2nd Team Football    1985
  Ohio Class A Boys Basketball Champion           1984
  Marc Stacey       All Ohio 2nd Team Football    1984
  Darrin Masters    All Ohio 2nd Team Football    1983
  Steve Gravenhorst All Ohio 1st Team Football    1980
  Ken Morgan        All Ohio 3rd Team Football    1976
  Mark Bores        All Ohio 2nd Team Football    1976
  Don Long          All Ohio 3rd Team Football    1972

  New London

  Ryan Lane         All Ohio 1st Team Baseball    2017
  Ryan Lane         All Ohio 2nd Team Basketball  2017
  Spencer Cole      400 Meter State Champion      2016
  Rylee Haswell     All Ohio 2nd Team Softball    2016
  Ryan Lane         All Ohio 1st Team Baseball    2016
  Nate Thomas       All Ohio 2nd Team Baseball    2016
  Payton Shays      All Ohio 3rd Team Basketball  2016
  Josh Hamilton     All Ohio 2nd Team Baseball    2015
  Cassidy Wise      All Ohio 1st Team Softball    2012
  Josie Hall        All Ohio 2nd Team Softball    2012
  Nick Price        All Ohio 1st Team Baseball    2010
  Derek Chaffins    All Ohio 2nd Team Baseball    2007
  Justin Lukes      All Ohio 1st Team Baseball    2006
  Corey Chaffins    All Ohio 1st Team Baseball    2006
  Erik Marschall    All Ohio 1st Team Basketball  2005
  Erik Marschall    All Ohio 2nd Team Basketball  2004
  Karl Ferber       All Ohio 2nd Team Baseball    2004
  Mike Price        All Ohio 1st Team Baseball    2003
  Karl Ferber       All Ohio 1st Team Baseball    2003
  Bill Thomas       All Ohio 1st Team Baseball    2001
  Joe Thomas        All Ohio 1st Team Baseball    1996
  Lenny Krisha      All Ohio 2nd Team Football    1993
  Jim Houghtlen     All Ohio 1st Team Football    1994
  Lenny Krisha      All Ohio 2nd Team Football    1994
  Ohio Division III State Cross Country Champ     1993
  Jay Raphael       All Ohio 2nd Team Football    1993
  Jay Raphael       All Ohio 2nd Team Football    1992
  Dawn Burton       All Ohio 3rd Team Volleyball  1989
  Keith Shepherd    State Shot Put Champion       1988
  Keith Shepherd    All Ohio 1st Team Football    1987
  Shawn Tappel      145 Pound Wrestling Champion  1985
  Willard Ferrel    State Shot Put Champion       1983
  Todd Wyckoff      185 Pound Wrestling Champion  1981
  Todd Wyckoff      All Ohio 1st Team Football    1980
  Todd Wyckoff      185 Pound Wrestling Champion  1980
  Liz Schick        Girls 4x800 State Champion    1980
  Julie Bennett
  Vickie Jackson
  Barb Schick
  Jim Farnsworth    175 Pound Wrestling Champion  1978
  Virgil Harris     All Ohio 3rd Team Football    1978
  Stan Cooke        Class A State Golf Champion   1978
  Bobby Williams    All Ohio 2nd Team Football    1973
  Carl Puder        All Ohio 3rd Team Football    1972
  Mark Mullens      All Ohio 1st Team Football    1972
  Mike Nugent       All Ohio 1st Team Football    1970

  Plymouth

  Jaden Oney         All Ohio 2nd Team Football    2019
  Walker Elliott     All Ohio 3rd Team Football    2019
  Seth Bailey        All Ohio 3rd Team Football    2017
  Seth Bailey        All Ohio 2nd Team Baseball    2017
  Addyson Horne      All Ohio 2nd Team Softball    2016
  Tyrell Edmiston    All Ohio 1st Team Basketball  2015
  Tyrell Edmiston    All Ohio 2nd Team Football    2014
  Tyrell Edmiston    All Ohio 3rd Team Basektball  2014
  Zac Butler         All Ohio 2nd Team Baseball    2013
  Tyler Hicks        All Ohio 2nd Team Football    2011
  Brook Turson       All Ohio 2nd Team Basketball  2010
  Brook Turson       All Ohio 1st Team Basketball  2009
  Brook Turson       All Ohio 2nd Team Basketball  2008
  Brandi Chaffins    All Ohio 2nd Team Basketball  2006
  Michael LaCroix    All Ohio 1st Team Football    2005
  Katie Coon         All Ohio 2nd Team Basketball  2004
  Michael LaCroix    All Ohio 1st Team Football    2004
  Craig Turson       All Ohio 2nd Team Basketball  2002
  Nathan Resendez    All Ohio 2nd Team Football    1998
  Todd Smart         300M Hurdles State Champ      1991
  Troy Keene         All Ohio 3rd Team Football    1985
  Mike McKenzie      All Ohio 1st Team Football    1983
  Chad McGinnis      All Ohio 2nd Team Football    1983
  Greg Polachek      All Ohio 1st Team Football    1982

  South Central

  Simon Blair        All Ohio 1st Team Baskebtall  2020
  David Lamoreaux    All Ohio 1st Team Football    2019
  John Hale          All Ohio 1st Team Football    2019
  Evan Legg          All Ohio 3rd Team Football    2019
  Cristiano Murphy   All Ohio 2nd Team Football    2018
  Cameron Conaway    All Ohio 1st Team Baseball    2016
  Cameron Conaway    All Ohio 1st Team Baseball    2015
  Anna Hintz         All Ohio 1st Team Basketball  2015
  Anna Hintz         All Ohio 3rd Team Basketball  2014
  Taylor Tackett     All Ohio 3rd Team Basketball  2012
  Von Burhman        All Ohio 2nd Team Baseball    2011
  Nick Kirk          All Ohio 2nd Team Baseball    2011
  Payton Oney        135 Pound Wrestling Champion  2010
  Nick Hamilton      285 Pound Wrestling Champion  2009
  Tom Parcher        All Ohio 1st Team Baseball    2008
  Zac Osborn         All Ohio 1st Team Baseball    2007
  Zac Osborn         All Ohio 1st Team Baseball    2006
  Mike Parcher       All Ohio 2nd Team Baseball    2006
  Wes Fenner         All Ohio 2nd Team Baseball    2001
  Ty Dendinger       All Ohio 2nd Team Baseball    2001
  Cassie Palmer      All Ohio 1st Team Volleyball  1999
  Megan Shipman      All Ohio 2nd Team Volleyball  1999
  Mike Howard        Shot Put State Champion       1999
  Megan Shipman      All Ohio 2nd Team Volleyball  1998
  Cassie Palmer      All Ohio 3rd Team Volleyball  1998
  Doug Dendinger     All Ohio 2nd Team Basketball  1998
  Doug Dendinger     All Ohio 1st Team Baseball    1998
  Doug Dendinger     All Ohio 2nd Team Football    1997
  Kevin Lacey        All Ohio 2nd Team Football    1997
  Olivia Palmer      All Ohio 2nd Team Softball    1996
  Doug Dendinger     All Ohio 2nd Team Baseball    1996
  Chad Hunt          All Ohio 2nd Team Baseball    1996
  Molly Woodruff     800 Meter State Champion      1987
  Molly Woodruff     1,600 Meter State Champion    1984
  Doug Fidler        All Ohio 2nd Team Football    1980
  Tom Kramb          All Ohio 1st Team Basketball  1974
  Tom Kramb          All Ohio 2nd Team Basketball  1973
  Bob White          All Ohio 1st Team Football    1966
  Ron Graham         All Ohio 1st Team Football    1964
  Neil Walcher       Boys State Discus Champion    1963

  St. Paul

  Dyllan Knoll       All Ohio 3rd Team Volleyball  2021
  Scotty Adelman     All Ohio 1st Team Baseball    2021
  Nick Winslow       All Ohio 3rd Team Basketball  2021
  Will Stieber       All Ohio 1st Team Football    2020
  Tyler Perkins      All Ohio 1st Team Football    2020
  Gavin Moffit       All Ohio 2nd Team Football    2020
  Danielle Smith     All Ohio 3rd Team Baskeball   2020
  Lars Livengood     All Ohio 1st Team Football    2019
  Cam Caizzo         All Ohio 2nd Team Football    2019
  Will Stieber       All Ohio 3rd Team Football    2019
  Megan Hammersmith  All Ohio 2nd Team Volleyball  2019
  Kennedy Stang      All Ohio 3rd Team Volleyball  2019
  Noah Good          All Ohio 2nd Team Football    2018
  Sam Meyer          All Ohio 3rd Team Football    2018
  Kamryn Maxwell     All Ohio 2nd Team Volleyball  2018
  Zak Reed           All Ohio 1st Team Football    2017
  Luke Nickoli       All Ohio 1st Team Football    2017
  Noah Good          All Ohio 1st Team Football    2017
  Joey Catalano      All Ohio 1st Team Football    2017
  Meghan Hedrick     All Ohio 1st Team Volleyball  2017
  Tess Lepley        All Ohio 2nd Team Volleyball  2017
  Rachel Bleile      All Ohio 3rd Team Volleyball  2017
  Kurt Maxwell       All Ohio 1st Team Baseball    2017
  Derek Gross        All Ohio 1st Team Football    2016
  Zak Reed           All Ohio 2nd Team Football    2016
  Colton Service     All Ohio 2nd Team Football    2016
  Luke Nickoli       All Ohio 3rd Team Football    2016
  Meghan Hedrick     All Ohio 2nd Team Volleyball  2016
  Halle Schoen       All Ohio 2nd Team Volleyball  2016
  Kaeleigh Stang     All Ohio 2nd Team Volleyball  2016
  Christian Stang    All Ohio 1st Team Baseball    2016
  Brad Smith         All Ohio 2nd Team Football    2015
  Logan Moffit       All Ohio 2nd Team Football    2015
  Kaeleigh Stang     All Ohio 2nd Team Volleyball  2015
  Halle Schoen       All Ohio 3rd Team Volleyball  2015
  Grant Dilger       All Ohio 1st Team Baseball    2015
  Grant Dilger       All Ohio 1st Team Football    2014
  Jaret Nickoli      All Ohio 1st Team Football    2014
  Brad Smith         All Ohio 2nd Team Football    2014
  Matt Vandootingh   All Ohio 2nd Team Football    2014
  Kyle Rospert       All Ohio 3rd Team Football    2014
  Kaeleigh Stang     All Ohio 2nd Team Volleyball  2014
  Eddie Simon        All Ohio 1st Team Football    2013
  Scottie Slauterbeck All Ohio 1st Team Football   2013
  Jaret Nickoli      All Ohio 2nd Team Football    2013
  Elise Nickoli      All Ohio 1st Team Volleyball  2013
  Michael Griffin    All Ohio 2nd Team Football    2012
  Olivia Livengood   All Ohio 1st Team Volleyball  2012
  Elise Nickoli      All Ohio 3rd Team Volleyball  2012
  Corynne Smith      All Ohio 1st Team Volleyball  2011
  Olivia Livengood   All Ohio 3rd Team Volleyball  2011
  Isaac Livengood    All Ohio 1st Team Football    2011
  Corynne Smith      All Ohio 1st Team Volleyball  2010
  Dan Tracht         All Ohio 2nd Team Baseball    2010
  Ohio Division VI State Football Champion         2009
  Amber Welfle       All Ohio 1st Team Volleyball  2009
  Jim Roth           All Ohio 3rd Team Football    2009
  Joel Boose         All Ohio 2nd Team Football    2009
  Justin Wilde       All Ohio 1st Team Football    2009
  Brian Griffin      All Ohio 1st Team Football    2009
  Alex Simon         All Ohio 1st Team Football    2009
  Dan Tracht         All Ohio 1st Team Football    2009
  Eric Schwieterman  All Ohio 1st Team Football    2008
  Matt Wilde         All Ohio 1st Team Football    2008
  Jacob Rhoad        All Ohio 1st Team Football    2008
  Geoff Hainline     All Ohio 1st Team Football    2008
  Shawn Hemenway     All Ohio 2nd Team Football    2008
  Amber Welfle       All Ohio 2nd Team Volleyball  2008
  Alex Welfle        All Ohio 1st Team Football    2007
  Wes Stein          All Ohio 1st Team Football    2007
  Shawn Hemenway     All Ohio 2nd Team Football    2007
  Andrea Fritz       All Ohio 1st Team Volleyball  2007
  Christine Dow      All Ohio 2nd Team Volleyball  2007
  Ohio Division IV State Volleyball Champion       2006
  Joe Stoll          All Ohio 1st Team Football    2006
  Kate Schaffer      All Ohio 2nd Team Volleyball  2006
  Joe Stoll          All Ohio 1st Team Football    2005
  Dan Mutchler       All Ohio 1st Team Baseball    2005
  Clint Stocker      All Ohio 1st Team Football    2004
  Zach Wasiniak      All Ohio 2nd Team Football    2004
  Leah Schaffer      All Ohio 1st Team Volleyball  2004
  Paul Cannon        All Ohio 1st Team Football    2003
  Anthony Dellisanti All Ohio 1st Team Football    2003
  Leah Schaffer      All Ohio 2nd Team Volleyball  2003
  Ohio Division IV State Volleyball Champion       2002
  Chris White        All Ohio 1st Team Football    2002
  Angie Camp         All Ohio 1st Team Volleyball  2002
  Jordan Centers     All Ohio 1st Team Volleyball  2002
  Frank Linder       All Ohio 1st Team Football    2001
  Ben Wasiniak       All Ohio 1st Team Football    2001
  Jeremy Herbst      All Ohio 1st Team Football    2000
  Alden McDonnel     All Ohio 1st Team Football    2000
  Aaron Fries        All Ohio 1st Team Basketball  1999
  Terry Taylor       All Ohio 1st Team Football    1998
  Aaron Fries        All Ohio 2nd Team Basketball  1998
  Dan Pugh           All Ohio 1st Team Football    1997
  Terry Taylor       All Ohio 1st Team Football    1997
  Mike Morrow        All Ohio 1st Team Football    1997
  Chad Stein         All Ohio 1st Team Basketball  1997
  Mike Morrow        All Ohio 1st Team Football    1996
  Dan Pugh           All Ohio 1st Team Football    1996
  Ryan Baltes        All Ohio 1st Team Football    1995
  Ryan Baltes        All Ohio 2nd Team Football    1994
  Scott Endsley      All Ohio 3rd Team Basketball  1994
  John Wasiniak      189 Pound Wrestling Champion  1990
  Dave Rospert       HWT Wrestling Champion        1989
  Dave Poole         1,600 Meter State Champion    1985
  Kevin Jaworski     138 Pound Wrestling Champion  1985
  Scott Jaworski     138 Pound Wrestling Champion  1983
  Mark Weisenberger  All Ohio 2nd Team Football    1981
  Ed Young           126 Pound Wrestling Champion  1981
  Mike Conley        All Ohio 2nd Team Football    1980
  Ed Young           119 Pound Wrestling Champion  1980
  Dale Rinner        All Ohio 1st Team Football    1973
  Mark Schaffer      All Ohio 2nd Team Football    1973
  Chuck Hohler       All Ohio 2nd Team Football    1973
  Tom Bellamy        All Ohio 3rd Team Football    1973
  Al Miller          All Ohio 2nd Team Football    1972
  Jim Dennis         All Ohio 1st Team Football    1971
  Ohio Class A Football Poll Champion              1969
  Chris Amato        All Ohio 1st Team Football    1969
  Mike Wasiniak      All Ohio 2nd Team Football    1969
  Jack Lodermeier    All Ohio 2nd Team Football    1969

  Western Reserve

  Luke Rowlinson     All Ohio 1st Team Basketball  2021
  Luke Rowlinson     All Ohio 3rd Team Basketball  2020
  Cody Benesh        All Ohio 1st Team Football    2019
  Dayne Braden       All Ohio 2nd Team Football    2019
  Andrea Robson      All Ohio 3rd Team Basketball  2018
  Vince Lonigro      All Ohio 1st Team Baseball    2016
  Nate Good          All Ohio 2nd Team Football    2013
  Nolan Todd         All Ohio 1st Team Basketball  2012
  Blake Buckhannon   All Ohio 2nd Team Football    2011
  Darren Johnson     Boys High Jump State Champ    2011
  Darren Johnson     Boys High Jump State Champ    2010
  Blake Buckhannon   All Ohio 2nd Team Football    2010
  John Pickett       All Ohio 3rd Team Basketball  2008
  Todd Fannin        All Ohio 3rd Team Basketball  2006
  Danielle Sidell    Girls 1,600 Meter State Champ 2006
  Danielle Sidell    Girls 1,600 Relay State Champ 2006
  Stephanie Tinney
  Tiffany Patrick
  Colleen Nitchman
  Danielle Sidell    Girls 1,600 Meter State Champ 2005
  Todd Fannin        All Ohio 2nd Team Baseball    2005
  Shawn Shriver      All Ohio 1st Team Basketball  2004
  Rebecca Bement     Girls 4 x 100 State Champion  2003
  Krystal Bennett
  Jenny Hall
  Steph Tinney
  Kelly Dellisanti   All Ohio 2nd Team Football    2002
  Vicky Mahl         All Ohio 1st Team Volleyball  1990
  Marilyn Knechtger  Div. III Volleyball CoY       1990
  Larry Jackson      All Ohio 1st Team Football    1987
  Scott Sowders      All Ohio 2nd Team Football    1987
  Greg Mullins       All Ohio 2nd Team Football    1985
  Shannon Wolfe      All Ohio 2nd Team Football    1984
  Cindy Fannin       All Ohio 3rd Team Volleyball  1984
  Shannon Wolfe      All Ohio 2nd Team Football    1983
  Carla Mueller      All Ohio 1st Team Volleyball  1983
  Kim Krupp          All Ohio 3rd Team Volleyball  1983
  Dave Zimmerman     All Ohio 2nd Team Football    1966
  Rick Spears        All Ohio 2nd Team Football    1964
  Mike Hyde          All Ohio 1st Team Basketball  1963
  Dan Paulo          All Ohio 2nd Team Football    1960